Hlavní postava několika dětských knih, maskot mnoha charitativních akcí, kamarádka dětí i starých nemocných lidí a host premiérky Helen Clarkové. To vše má slavná ovce Shrek za sebou. Do hledáčku objektivů se dostala v roce 2004. Sedm let se jí dařilo skrývat poté, co utekla svému farmáři.

Náhodní kolemjdoucí ji pak objevili v zapadlé jeskyni a žasli: ovce byla tak zarostlá vlnou, že téměř nepřipomínala zvíře. Ostříhali ji v přímém televizním přenosu a její vlna vážila 27 kilogramů. To je šestkrát víc než obvykle.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.