Na mimořádné úterní schůzce v Lucemburku se ministři zemědělství EU dohodli, že otevřou unijní kasu a vyplatí evropským farmářům náhrady za ztráty způsobené falešnými zprávami kolem jedovaté bakterie E.coli. Eurokomisař pro zemědělství Dacian Ciolos navrhoval 30procentní kompenzaci, nejvýše však 150 milionů eur.

Setkal se s tvrdým odporem ze strany Španělska i Francie. Jejich vlády trvají na odškodnění postižených zemědělců v plné výši.

Hlavním argumentem je podle nich skutečnost, že se pěstitelé ovoce a zeleniny dostali do nelítostné situace pouze vinou vypouštění nepodložených a ve finále falešných informací. Kritice opět neuniklo Německo.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.