Počet obětí EHEC stoupl na 25. Německým nemocnicím docházejí peníze. Zemědělci stále obchodují na půl plynu a Čína prohlíží každého cestujícího z Německa. Šíření infekce se ale značně zpomalilo, je proto důvod k radosti a víře, že to "nejhorší je za námi". Tak to dnes na mimořádném setkání se svými zemskými kolegy vyjádřil spolkový ministr německého zdravotnictví Daniel Bahr.

"Dnes ještě nemůžeme odvolat varování, ale máme důvod k oprávněnému optimismu, " prohlásil Bahr a dodal: "Bohužel nemůžeme vyloučit, že nás čekají ještě další případy úmrtí, ale počet nově infikovaných osob klesá."

Podotkl ale, že plošný pokles neznamená možnost nárůstu počtu infikovaných v jednotlivých regionech. Jak se shodli všichni zástupci schůzky, je proto nutné i nadále dodržovat přísná hygienická a spotřebitelská pravidla. "Šíření prevence je pro německé úřady naprostou prioritou" , řekl Bahr.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.