Předpovědi lékařských expertů se naplňují. Smrtící bakterie bere další životy. Tři nové oběti E.coli eviduje Německo. Počet lidí, kteří na následky infekce EHEC zemřeli, tak stoupl na 30. Zemřelo už 29 obyvatel Německa a jeden Švéd.

Dvě nová úmrtí na následky průjmového onemocnění oznámilo ve čtvrtek Dolní Sasko, čímž se počet obětí nákazy v této spolkové zemi na severozápadě Německa vyšplhal na deset. Prvního mrtvého registruje sousední Hesensko.

Podle aktuální bilance berlínského Institutu Roberta Kocha se od 1. května EHEC v Německu infikovalo okolo 2800 lidí. Z nich 722 postihl životu nebezpečný hemolyticko-uremický syndrom (HUS), při němž pacientům selhávají ledviny a trpí chudokrevností. Řady nakažených nově rozšířilo i pět účastníků rodinné oslavy v okolí dolnosaského Göttingenu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.