Základní smlouva o přátelství a spolupráci mezi Slovenskou republikou a Maďarskem je z maďarské strany "dlouhodobě, tvrdě a arogantně" porušovaná, citoval jako první slova předsedy SNS Jána Sloty portál NárodnýOdkaz.sk s nevybíravým dodatkem, že Maďaři smlouvu používají jen jako "toaletní papír".

Slota se nechal slyšet, že kdyby byla SNS ve vládě, smlouvu o přátelství s Maďary by už dávno vypověděla. Citoval místopředsedu Evropského parlamentu László Tökése, který měl na sjezdu Rady Karpatské kotliny pro maďarskou autonomii (KMAT) v Bruselu prohlásit, že maďarské menšiny v jednotlivých zemích zahájí veřejnou debatu o autonomii. Tökés podle Sloty také dodal, že se KMAT snaží získat pro tuto aktivitu podporu Evropské unie.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.