Němečtí vědci v pátek odpoledne poprve identifikovali zdroj nákazy jedovaté střevní bakterie. Agresivní kmen EHEC 0104 našli v balení klíčků, které konzumovala rodina ze Severního Porýní-Vestfálska, žijící nedaleko Bonnu. Dva členové této rodiny se v polovině května začlenili do řad nemocných. Hygienici objevili otevřené balení klíčků v jejich domě mezi odpadky.

Informaci přinesl ministr pro ochranu spotřebitelů spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko Johannes Remmel. Zároveň řekl, že infikované klíčky pocházejí z biofarmy v Bienenbüttelu a úřady tak mají důkaz o prvním nepřerušeném řetězci, který vede z podezřelé farmy až k nemocné osobě.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.