Na otázku, kde je nejhorší být ženou, odpovídá průzkum mezi experty, který zkompilovala nadace Thomson Reuters a informuje o něm deník Guardian. Na prvním místě neslavného žebříčku je Afghánistán, na druhém Demokratická republika Kongo, na dalších pak Pákistán, Somálsko či Indie.

Hodnotily se životní podmínky, úmrtnost žen při porodu i možnosti vzdělání nebo vymáhání spravedlnosti u soudů. Somálskou ministryni pro záležitosti žen, Marjan Kásimovou, výsledek překvapil. "Čekala jsem, že Somálsko bude v tom seznamu jako nejhorší na prvním místě, ne až na pátém..."

Celý článek o průzkumu kvality života žen si můžete přečíst ZDE

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.