V severofrancouzském Lille bylo ve středu hospitalizováno pět dětí, které dostaly silný krvácivý průjem. Důvodem je zřejmě požití zmrazených mletých řízků z masa, které pochází z Německa, Belgie a Nizozemska.

Hospitalizované děti ve věku 20 měsíců až 8 let jedly zmrazené mleté "řízky" značky Steaks Country, které prodává německý řetězec diskontů Lidl. Právě to je zatím také uváděno jako hlavní příčina průjmů.

Stav dětí pocházejících z různých měst v regionu je vážný, ale ne znepokojivý, píše agentura AFP. Děti ještě ve středu byly ve velmi vážném stavu a tři z nich musely ve čtvrtek ráno podstoupit dialýzu.

Podle zatím prvních informací bylo maso jak špatně rozmrazené, tak i tepelně upravené, říká v rozhovoru s IHNED.cz Iveta Czerna, která ve Francii žije třetím rokem. A není to první případ, kdy k nákaze z masa z Lidlu došlo, dodává.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.