Kvůli vysokému nárustu radioaktivity musel být v sobotu zataven provoz čištění kontaminované vody v japonské jaderné eletrárně Fukušima. Informuje o tom BBC.

Objem znečištěné vody se zhruba rovná objemu 40 olympijských plaveckých bazénů. Protože by se toto obrovské množství vody mohlo rozlít do moře, čištění je prvním krokem k tomu, jak dostat situaci v elektrárně pod kontrolu.

Experti se nyní snaží zjistit příčinu prudkého nárustu radioaktivního záření. Dokud nebude zřejmé, co nárust radioakticity zapříčinilo, nebude obnoven provoz v elektrárně.

Situace si však žádá rychlou obnovu práce. V období dešťů totiž hrozí větší nebezpečí, že kontaminovaná voda přeteče z nádrží do moře.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.