Průběh války v Afghánistánu: od 7. října 2001 dosud, válka odstartovala v reakci na teroristický útok v USA 11. září téhož roku, při kterém zahynulo na 3 tisíce lidí. Oficiálně se nazývá misí Mezinárodních sil pro podporu bezpečnosti (ISAF), kterou od r. 2003 řídí NATO

Počet zemí participujících na válce: 42 států, z toho nejvíce zastoupeny jsou USA, Velká Británie, Německo, Francie, Itálie, Kanada, Polsko, Rumunsko, Turecko, Španělsko a Austrálie. Českých vojáků je v zemi 519.

Počet koaličních vojáků k červnu 2011: 132 500 mužů a žen, z toho 99 tisíc Američanů, 9500 Britů, 4800 Němců a vojáci z dalších 39 zemí

Zastoupení afghánských bezpečnostních sil: 270 tisíc mužů, z toho 152 tisíc členů vládní armády a 118 tisíc policistů

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.