Rakouské městečko Braunau am Inn se v roce 1989 začalo tvrdě distancovat od svého bezesporu nejznámějšího rodáka Adolfa Hitlera. Před jeho rodný dům radnice umístila památník věnovaný obětem války a zákazala prodavat suvenýry vztahující se k nacistickému vůdci. Ironií ale je, že Hitler i nadále zůstává čestným občanem obce.

Na Hitlerův titul upozornil poslanec rakouské strany Zelených Karl Öllinger. Ve dvou článcích novin Neue Warte am Inn a Tages-Post z března roku 1938 našel poznámku o prohlášení Hitlera čestným občanem.

Zprávy o tom, že by mu byl titul později odebrán, ale už nenašel. Starosta města Johannes Waidbacher, v současnosti na dovolené, vzkázal přes rakouský list Kurier, že se celá záležitost vyřeší ihned, jak se vrátí.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.