Neznámý muž v pátek v univerzitní nemocnici v Cáchách na západě Německa hrozil odpálením výbušniny v případě, že nedostane peníze, které požadoval.

Podle počátečních informací místních médií vzal jako rukojmí malé dítě a po jeho otci žádal neupřesněnou sumu peněz. Policie však do večera podezřelého nenašla a domnívá se, že muž v moci žádné rukojmí nemá, a možná ani neměl.

Mluvčí místní policie potvrdila, že pachatel odpoledne přinesl na finanční správu kliniky lístek s výhrůžkou a odešel s tvrzením, že vzal jako rukojmí dítě. Žádal prý peníze a hrozil, že odpálí výbušninu.

Policisté zatím nevědí ani to, zda útočník u sebe doopravdy měl výbušninu či zda byl jinak ozbrojen. Ještě večer policisté kliniku pročesávali. Na místo byli vysláni i policisté z nedalekého Kolína nad Rýnem.

Situaci komplikuje rozlehlá klinika

Přehled o dění na klinice komplikuje její velikost. Nachází se v ní přes 6600 pokojů, takže nebylo snadné rychle získat přehled o dění v celém obrovském areálu. Cášská klinika patří mezi největší zdravotnická zařízení v Německu i v celé Evropě.

Přes údajnou hrozbu klinika nebyla evakuována, a to ani zčásti, řekla mluvčí zařízení Michaela Mütherová. Policie však uzavřela okolí kliniky.

Její obchodní ředitel Peter Asché DPA sdělil, že o pacienty je normálně postaráno. "V současnosti nevidíme aktuální potenciál ohrožení," řekl. I podle něj se nejspíš žádné drama s rukojmím nekonalo.

Související