Předseda slovenského nejvyššího soudu Štefan Harabin bude v následujících 12 měsících pobírat pouze 30 % svého platu. Za rok tedy přijde o zhruba 42 tisíc eur. Rozhodl o tom Ústavní soud v Bratislavě, který Harabina potrestal za to, že loni neumožnil ministerstvu financí provést na nejvyšším soudu finanční kontrolu.

Návrh na srážky z Harabinova platu podala na podzim slovenská ministryně spravedlnosti Lucia Žitňanská. Podle jejího stanoviska se předseda nejvyššího soudu dopustil závažného disciplinárního provinění, kam spadá opakované porušení povinností při výkonu státní správy soudu, porušení povinností soudního funkcionáře a ohrožení chodu a důvěryhodnosti soudnictví.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.