Začínáme na pobřeží Namibie v jihozápadní Africe, nad vyprahlou pouští. Tak začíná své vyprávění Justin Wilkinson, jeden z týmu NASA. Během sedmi minut představuje "pozemským" divákům na jedinečných záběrech Zemi tak, jak ji vidí posádky raketoplánů.

Právě Namibii přitom astronaut považuje za jednu z nejkrásnějších končin planety. Odtud se pozornost přesouvá nad Sicílii, kde se kolem vrcholku vulkánu Etna stahují husté mraky, nad Kamčatku a její sopky, čínské pobřeží i Íránské hory Zagros.

Přichází jeden z nejúchvatnějších momentů - tornádo nad Atlantikem. Obrovské, dokonale vykreslené, "oko" a mračna, která se kolem stahují.

Po Austrálii pokračuje "cesta" k Velkému Solnému jezeru v americkém Utahu a přes Floridu se posouvá nad Bahamy a Kubu. Následuje přelet nad Chilskými Andami až k vlnité síti Amazonky.

Astronauti ale nejsou jediní, kdo může podobné záběry vidět. Mezi milionáři oblíbené vesmírné cesty si mohou i "méně bohatí" lidé. Výlet u Virgin Galactic's SpaceShipTwo stojí 200 tisíc dolarů a zájem o něj skutečně je.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.