New York Post se odvolává na nejmenovaného vyšetřovatele. Podle něj by mohl být Strauss-Kahn zproštěn obvinění při příštím stání před soudem 18. července, nebo ještě dříve, kvůli pochybám o věrohodnosti ženy, která jej obvinila ze znásilnění.

"Všichni víme, že ten případ je neudržitelný," citoval deník vyšetřovatele, podle něhož je stažení obvinění kvůli poškození věrohodnosti údajné oběti prakticky "jistotou".

Pokojská ráda lže

Dvaatřicetiletá žena původem z Guineje vyšetřovatelům opakovaně lhala. Například v rozporu s tím, co tvrdila, uklízela po incidentu jiný pokoj, pak se vrátila do apartmá Strausse-Kahna a teprve potom ohlásila (údajný) incident svému nadřízenému. Podle zpráv médií se lži dopustila i dříve vůči americkým imigračním a daňovým úřadům a britský Telegraph o víkendu napsal, že jí kvůli nepravdivým informacím v žádosti o azyl hrozí i vyhoštění z USA.

 

 

Soud na základě zpochybnění věrohodnosti ženy v pátek Strausse-Kahna propustil z domácího vězení a rozhodl o vrácení kauce, kterou bývalý šéf MMF musel složiv v květnu. Ze Spojených států ale Francouz zatím odjet nesmí.

I pokud američtí prokurátoři obvinění stáhnou, nemusí to pro Strausse-Kahna znamenat konec procesů v souvislosti s jeho údajnými sexuálními delikty. Francouzská novinářka a spisovatelka Tristane Banonová chce totiž na dvaašedesátiletého francouzského politika a finančníka podat žalobu pro pokus o znásilnění z roku 2002.

Strauss-Kahn se už ale nechal slyšet, že pokud Banonová obvinění skutečně vznese, on sám ji zažaluje. Finančníkovi právníci podle AFP prohlásili, že její nařčení je "smyšlené" a že už jsou "v procesu přípravy obvinění z pomluvy".

Související