Za nedělní neštěstí na řece Volze může zřejmě nedodržení předpisů. Vyplývá to z prvních závěrů vyšetřování. "Parník Bulgarija sloužil 56 let. Celkovou rekonstrukcí prošel před 30 lety, v roce 1980... Neměl licenci na převoz pasažérů. Na levém motoru byla závada, došlo také k přetížení plavidla," popsala zjištěné nedostatky Marina Gridnjeva z Generální prokuratury.

Uvádí to agentura RIA Novosti, podle které nyní úřady prověřují další činnost společnosti Kamskoje rječnoje parochodstvo, která parník vlastní, i agentur, které si ho pronajímaly. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.