Bývalá ukrajinská premiérka Julija Tymošenková žaluje vlastní zemi u Evropského soudu pro lidská práva. Trestní stíhání, kterému čelí u ukrajinských soudů, označuje bývalá premiérka za nezákonné a chce, aby to uznal i soud ve Štrasburku.

Text žaloby v angličtině vyvěsila Tymošenková na své oficiální internetové stránky. Žaloba má 34 stran a obsahuje popis okolností každého ze tří obvinění, jimž v Ukrajině momentálně čelí. Argumentace je postavena především na tom, že její trestní stíhání je v rozporu s několika ustanoveními Evropské úmluvy o lidských právech.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.