Vláda Muamarra Kaddáfího se potýká s dramatickým úbytkem zásob ropy. Do měsíce může být libyjská armáda i celý Tripolis bez paliva, píše agentura AP. Klíčový ropovod obsadili povstalci a právě tento krok by mohl napomoci Kaddáfího odchodu.

Kromě ropy řeší vláda v Tripolisu i nedostatek financí. Státní pokladna, ze které vyplácí armádu i úřednictvo, se vyprazdňuje. Nedostatek hotovosti prý Kaddáfí začal pociťovat, když mu začátkem července Turecko uzavřelo přístup k milionům dolarů, uloženým v jedné turecko-libyjské bance. Kaddáfí prý už rozesílá dlužníkům dopisy se žádostí, aby splatili dluhy.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.