Libyjští rebelové ve středu vybojovali v pětihodinové bitvě s Kaddáfího muži vesnici Kavališ. Prorežimní vojáci obec obsadili jen několik hodin před útokem povstalců. Osm vojáků opozičních jednotek v bitvě padlo a třicet mužů bylo zraněno, informuje americký zpravodajský server CNN.

Vesnice leží sto kilometrů jižně od Tripolisu, nedaleko dálnice, kterou Kaddáfího lidé používali k přesunu zbraní a vybavení z ostatních částí Afriky. Rebelové je chtějí odříznout od zásobování. Kavališ je kličový bod pro postup do hlavního města.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.