Indonéská sopka Lokon začala ve čtvrtek v noci chrlit lávu. V posledních měsících byla v oblasti zaznamenána zvýšená sopečná aktivita. Seizmologové před několika dny vydali úřadům pokyn k preventivní evakuaci obyvatel.

Vulkán se nachází v severní části ostrova Sulawesi. Poté, co se ve čtvrtek o půl jedenácté večer místního času probudil k seismické aktivitě, vrhal sopečný prach s hořícími kameny až do výšky 1, 5 kilometrů. Vegetace v okruhu půl kilometru od epicentra shořela.

Předběžná evakuace obyvatel byla nařízena již v minulých dnech. Díky připravenosti se obešla bez paniky. V oblasti žije asi dvacet osm tisíc lidí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.