Jihoafričtí policisté řešili v pátek v Kapském Městě zvláštní případ. Zastavili dodávku, která byla zjevně ve špatném technickém stavu. Na tom není nic neobvyklého. Za volantem ovšem objevili jednonohého řidiče, kterému spojku mačkal jeho jedenáctiletý syn.

Při prohlídce dodávky v Kapském Městě jihoafričtí zjistili, že za volantem sedí jednonohý řidič. Jako pomocníka při řazení používal svého jedenáctiletého syna, který spojku mačkal kdykoliv, když otec potřeboval přeřadit. Informuje o tom agentura AFP.

Devětatřicetiletému muži museli lékaři nohu amputovat už v roce 1996 poté, co byl postřelen. Aby mohl řídit, rozhodl se používat svého syna.

Řidičský průkaz, který po amputaci dostal, se vztahoval pouze na automobily s automatickou převodovkou. Navíc byl už dva roky propadlý, uvedla místní policie.

K tomu byl vůz ve špatném technickém stavu, nefungovala ruční brzda a ve vybavení chyběly bezpečností pásy. Policisté mu udělili pokutu tisíc randů, což je v přepočtu asi dva a půl tisíce korun, a zakázali mu řídit.

Související