Ve třídě sedí odděleny z obou stran deskou, aby nepřišly do kontaktu se spolužáky v lavici. Když se chtějí na něco zeptat, stisknou tlačítko a osloví profesora v druhé místnosti prostřednictvím mikrofonu. Jeho odpověď sledují na obrazovce před sebou.

Že by se saúdské vysokoškolačky účastnily společně s mužskými kolegy výuky určitých oborů, jako třeba medicína, je nemožné.

Poté, co začaly Saúdky tvořit už přes polovinu všech univerzitních studentů v zemi, se ale království rozhodlo k radikálnějšímu řešení: postavit jim vlastní školu. Obří areál nedaleko Rijádu, kde může bydlet a učit se až 50 tisíc studentek, bude největší ryze ženskou univerzitou na světě.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.