Londýnská policie v pondělí časně ráno propustila bývalou ředitelku britské části mediálního impéria Ruperta Murdocha. Podle stanice BBC byla Rebekah Brooksová po dvanáctihodinovém výslechu propuštěna na kauci.

Brooksová se na policii přihlásila dobrovolně, prý přišla na předem domluvenou schůzku, uvedl její mluvčí. Byla ale zatčena - kvůli podezření, že se podílela na "zachycování komunikace a na úplatkářství". Jedná se už o desáté zatčení v kauze odposlechů listu News of the World a možná také dalšího Murdochova listu Sunday News.

Když byla někdejší první dáma britského bulváru zatčena, mnozí se obávali, že tím bude ohrožen její výslech před parlamentem. Ten je naplánován na úterý a účast po kritice ze strany premiéra Davida Camerona přislíbil i hlavní aktér kauzy Rupert Murdoch a jeho syn.

Ještě v neděli kvůli údajnému spojení s bulvárními listy odstoupil ze své funkce šéf londýnské policie Paul Stephenson. Je mu přičítáno liknavé vyšetřování odposlechů, což ale Stephenson popírá.

Brooksová byla Murdochovou blízkou spolupracovnicí a zároveň působila jako šéfredaktorka nedělníku News of the World v době, kdy docházelo k nelegálním odposlechům několika tisíc soukromých telefonů, včetně mobilu zavražděné školačky či členů britské královské rodiny.

Později převzala vedení dalšího Murdochova bulváru The Sun a nakonec stanula v čele společnosti News International, která zastřešuje celou britskou část Murdochovy mediální říše. Pod tlakem veřejnosti rezignovala v pátek, pět dní po posledním vydání slavného nedělníku, který ukončil svou éru po 168 letech.

Související