Francouzskou loď s propalestinskými aktivisty a novináři na palubě, která mířila s nákladem humanitární pomoci do pásma Gazy, zablokovala izraelská plavidla.

Vojáci vstoupili na palubu jachty krátce po poledni. Aktivisté nejprve neuposlechli výzvu ke změne kurzu. Poté ale bez incidentu získali izraelští námořníci nad lodí kontrolu. Potvrdila to mluvčí izraelské armády s tím, že vojáci již loď doprovázejí do izraelského přístavu Ašdod.

"Loď obklíčila nejméně tři izraelská plavidla a od 09:06 SELČ jsou rušeny veškeré komunikační kanály, nemůžeme se s nimi (s aktivisty na palubě) spojit telefonicky ani přes internet," sdělil AFP v Paříži jeden z organizátorů Julien Rivoire.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.