Breivik se o svém arzenálu rozepsal ve svém deníku. "Pokusím se sehnat poloautomatickou pušku a glock (pistoli) legálně. S puškou by neměl být problém, protože jsem udělal myslivecké zkoušky a mám pumpovou brokovnici Benelli Nova.“

SPECIÁL: Vše o norském teroru najdete ZDE


V další pasáži pak zmiňuje, že by se rád vyzbrojil automatickou puškou HK 416 a pistolí Glock. Zbraněmi HK 416 byli vybaveno například americké komando, které provedlo operaci, jež skončila smrtí Usámy bin Ládina.

Podle Adriana Pracona, jednoho z těch, kteří krvavou lázeň na ostrově Utöya přežili, použil Breivik v akci nakonec automatickou zbraň M16. Sám Pracon dostal kulku do levého ramene.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.