Kdo je zodpovědný za nehodu polského vládního speciálu u Smolenska? Na tuto otázku by měla už zítra odpovědět zpráva, kterou zveřejní polský vyšetřovací výbor.

Jak ale píše list Gazeta Wyborcza s odvoláním na neoficiální informace, zpráva neuvádí žádného hlavního viníka havárie. Popisuje však chyby, které k pádu letounu vedly. Nepředkládá přitom žádné hlavní důvody, ale jen řadu pochybení - hlavně na polské straně.

Posádka speciálu na palubě s prezidentem Lechem Kaczynským prý měla málo zkušeností, jejich trénink nebyl bezchybný, nebyly dodrženy předepsané postupy a na piloty byl vyvíjen nepřiměřený tlak.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.