Sedmdesátikilometrová zácpa se v sobotu vytvořila na Taurské dálnici A10 v Rakousku. Zablokování komunikace, která spojuje Salcburk s Villachem, způsobil podle rakouské policie příval aut z německých spolkových zemí Bádensko-Württembersko a Bavorsko, kde tento víkend začínají letní prázdniny.

Podle agentury APA je vzniklá "megazácpa" největší, jaká se kdy v rakouské spolkové zemi Korutany objevila. Auta v rekordně dlouhé koloně se podle pohybují jen krokem, občas se provoz zcela zastaví. Korutanská policie tak rozsáhlou zácpu ještě nikdy nezaznamenala.

Už od časného rána se začala dálnice ucpávat ve směru na jih před tunelem Oswaldiberg u Villachu. Během několika hodin se zácpa natáhla desítky kilometrů na sever až ke katschbergskému tunelu na hranici spolkových zemí Korutany a Salcbursko.

 

 

Další zácpa je na dálnici A11, která na Taurskou dálnici navazuje od Villachu směrem do Slovinska. Tunel na hranici Rakouska a Slovinska, který má jen jeden tubus, nedokáže pojmout příval aut a na sever od něj se vytvořila desetikilometrová kolona.

Mapa
Související