Do kostela Canongate Kirk v centru Edinburghu na svatbu přišla královna a její manžel princ Philip, královští novomanželé, vévoda a vévodkyně z Cambridge, princ Harry, princ Charles a jeho žena Camilla, princ Edward a princ Andrew s dcerami Beatricí a Eugenií. Dvaatřicetiletý Tindall pozval i své spoluhráče Iaina Balshawa, Lawrence Dallaglia a Martina Johnsona. Mezi svatebčany byl i Zařin kmotr a někdejší šampion formule jedna Jackie Stewart.

Zatímco na svatbu Williama a Kate přišly v Londýně statisíce lidí, v úzkých uličkách centra Edinburghu přihlíželo u kostela ze 17. století jen několik set zvědavců, protože víc se jich za bezpečnostní bariéry nevešlo. Stejně tak vlastní obřad nepřenášela televize. Přesto přijíždějící hosty vítaly hlasité ovace přihlížejících, největší zahrnuly právě Williama s Kate.

 

 

Královnou Spojeného království se rebelka nestane

Zara Phillipsová si v Edinburghu ve Skotsku vzala anglického ragbistu Mikea TindallaTřicetiletá Zara je třináctá v pořadí na trůn. Je dcerou princezny Anny - jediné dcery královny Alžběty II. - a kapitána Marka Phillipse, který získal v roce 1972 zlatou olympijskou medaili. Je také úspěšnou jezdkyní a chce se zúčastnit olympijských her příští rok v Londýně. Ponechá si své dívčí příjmení, prý právě kvůli sportovní kariéře.

Dnešní obřad byl první královskou svatbou ve Skotsku za skoro 20 let. Naposledy se zde v roce 1992 podruhé vdávala právě Zařina matka, princezna Anna. Britský tisk označoval v minulosti temperamentní Zaru za rebelku královské rodiny kvůli jejím odvážným modelům i kvůli tomu, že mívala piercing v jazyku. Svou pověst potvrdila i dnes, když přijela na svatbu o pět minut později.

Nevěstiny hedvábné šaty v barvě slonové kosti s odhalenými rameny navrhl Stewart Parvin, který je oblíbeným návrhářem královny. Ženich nebyl ve skotském kiltu, ale rozhodl se pro žaket. Královna byla v růžovém, Camilla přišla s odvážným květinovým diadémem, neméně odvážný byl našikmo posazený rozměrný klobouk vévodkyně z Cambridge.