Britská policie zatkla v souvislosti s aférou kolem odposlechů v bulvárním nedělníku News of the World (NoW) dalšího člověka. Policie uvedla, že jednasedmdesátiletý muž je podezřelý z ilegálních odposlechů a z uplácení policistů.

Podle britských médií je zatčený "klíčovou postavou" v mediálním impériu Ruperta Murdocha, kterému NoW patřily. Deník Guardian napsal, že jde zřejmě o bývalého zástupce šéfredaktora nedělníku Stuarta Kuttnera, který byl v listu do roku 2009.

Je jedenáctým zatčeným v celé kauze. Dosud všichni zadržení byli propuštěni na kauci a ještě nebyli obžalováni. Mezi nimi jsou i bývalí šéfredaktoři NoW - Andy Coulson, který pak byl do letošního ledna šéfem komunikace premiéra Davida Camerona, a Rebekah Brooksová, která kvůli skandálu musela před dvěma týdny odstoupit z vedení společnosti News International sdružující Murdochovy britské listy.

Skandál kolem odposlechů se táhl několik let a s plnou silou propukl začátkem července, kdy se ukázalo, že News of the World nechaly odposlouchávat hlasovou schránku mobilu unesené a později zavražděné dívky Milly Dowlerové. Odhalení vyvolalo pobouření, které vedlo k uzavření NoW, a Rupert Murdoch se musel kvůli aféře vzdát převzetí televize BSkyB.

Společnost HCL Technologies také v pondělí uvedla, že ji News International od dubna 2012 do letošního července devětkrát požádala o vymazání velkého počtu e-mailů. HCL Technologies spravuje mailové systémy News International.

Zástupci HCL Technologies v mediálním výboru parlamentu uvedli, že na požadavcích neshledávali nic "nenormálního". Podle firmy je na policii, parlamentu a News International určit, zda šlo o něco jiného než o technickou záležitost.

Související