Jak si udržet práci, školky pro děti s asistenty či pomoc s bydlením. Takový plán má slovenské ministerstvo práce a sociálních věcí, které chce vytvořit seznam extrémně chudých a sociálně vyloučených komunit. Snáze tak pozná, kdo potřebuje jeho pomoc. A tomu ji pak nabídne.

Aby stát lidi žijících na okraji společnosti dokázal přesně lokalizovat, chystá se vytvořit "mapu chudoby" s přesností na jednotlivé domy. V současnosti prý na Slovensku pod hranicí chudoby žije okolo 200 tisíc lidí.

Plán ale počítá i s jistými omezeními. Chce tak tlačit třeba na vyšší úroveň vzdělanosti. Například řidičský průkaz by podle nových pravidel směl získat jen ten, kdo dokončí základní školu.

O chystaném záměru informoval slovenský deník Sme.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.