Oficiální název pasty je Plumpy Nut, v překladu Buclatý oříšek. Děti v Somálsku jí jednoduše říkají Plumpy. Pastě, kterou v roce 1996 vytvořil francouzský pediatr André Briend, se přezdívá zázračný elixír, protože už léta zachraňuje životy vyhladovělých afrických dětí.

Podle údajů OSN každých pět vteřin zemře hlady na světě jedno dítě. To je víc, než na AIDS, tuberkulózu a malárii dohromady. Vyhladovět je stejně snadné, jako je komplikované hladovějící organismus léčit. Při nynějším dramatickém stupni podvýživy zůstává Plumpy Nut tím nejúčinnějším léčebným prostředkem.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.