Omezit přístup k Facebooku nebo Twitteru, kde se při nepokojích domlouvaly skupiny výtržníků na dalších akcích, byl nápad premiéra Davida Camerona. Chtěl tak v případě dalších výtržností zabránit komunikaci mezi jednotlivými protestujícími. Mnozí ale poukazovali na to, že by to znamenalo omezení svobody projevu.

Britský ministryně vnitra Theresa Mayová po čtvrtečním setkání se zástupci sociálních sítí prohlásila, že britská vláda nemá zájem omezovat funkci sociálních sítí, a to ani při hromadných nepokojích.

Schůzky se účastnili představitelé služeb Facebook, Twitter a firmy Research in Motion, jejíž přístroje BlackBerry hrály díky funkci Messenger při svolávání nepokojů ústřední roli.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.