Jak vypadá kosmopolitní New York poté, co se přes něj přežene hurikán? "Bizarně. Hlavně to ticho. Žádné dunící náklaďáky, skřípějící pneumatika a písty popelářů a klekajících autobusů, svištící taxíky, které normálně konstantně roztančují netěsnící okna, nic," popisuje český publicista Michal Nanoru.

"Lidi nesměle vylézali, nejdřív pejskaři, joggeři a zvědavé rodiny s dětmi, okukovali spadané větvě. V ulicích byli jen rezidenti... Na druhou stranu, takové situace zažijete na Den díkůvzdání nebo 25. prosince," dodává.

Na příchod hurikánu Irene se připravovalo celé východní pobřeží Spojených států. Plnou silou měl o víkendu dorazit také přímo do New Yorku. Na evakuaci bylo připraveno přes 300 tisíc lidí, mnozí pro jistotu odjeli z města úplně.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.