Coby "značka strachu" fascinující Západ i Východ se vynořili před necelými deseti lety. Šance, že vás dnes, deset let po 11. září, zabije na území USA muslimský terorista z Al-Káidy, se ale rovná zhruba 1 : 3,5 milionu, spočítali američtí politologové.

"Být zabit teroristou mimo válečnou zónu? Je to zhruba stejná šance, jako že utonete ve vaně," shrnuje nebezpečí Al-Káidy John Mueller z univerzity v Ohiu.

Speciál k 11. září nejdete ZDE

Jak by vypadal útočník? Nikdy nežil v jeskyni, nemá mít letecký průkaz, plnovous ani výcvik z Afghánistánu. Spíše nenápadný "soused z předměstí", kterého jste si nikdy nevšimli.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.