K výbuchu v jaderném zařízení došlo krátce před polednem. Jeden člověk byl při explozi usmrcen, další čtyři jsou zraněni - jeden zůstává v kritickém stavu, píše list Le Monde.

Podle organizace ASN k havárii došlo v zařízení Marcoule v departementu Gare a zavinil ji požár na skládce radioaktivního materiálu. Zařízení provozuje společnost Socodei - dceřinná firma EDF.

Oficiální informace zatím neuvádějí, kde přesně v areálu k výbuchu došlo. "V zařízení jsou tavící pece i spalovna," řekl pro IHNED.cz Jan Beránek, šéf jaderné kampaně Greenpeace International. Právě výbuch elektrické tavicí pece, která radioaktivní kovy zpracovává, zmiňují nejčastěji jako příčinu nehody i francouzská média.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.