Povstalci se dopouštěli násilí na bezpečnostních složkách libyjského režimu a porušovali lidská práva, upozornila nevládní organizace Amnesty International a vyzvala jednotky, které proti Kaddáfího věrným bojují, aby ukončili násilí.

Zpráva nevládní organizace, na kterou upozornila britská stanice BBC, ukazuje, že bojovníci proti Kaddáfího režimu se podíleli na mučení a vraždění. Představitelé Přechodné národní rady však odmítli obvinění, že se rebelové podíleli na válečných zločinech.

"Opoziční bojovníci a jejich podporovatelé unášeli, svévolně zadržovali, mučili a zabíjeli bývalé členy bezpečnostních složek, podezřelých Kaddáfího věrných, zajali vojáky a cizí státní příslušníky, kteří byli mylně považováni za žoldáky ve službách Kaddáfího režimu," uvádí zpráva.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.