Od naší spolupracovnice z Düsseldorfu

Při slově důchod jsou dnes mladí Němci nervóznější, než dříve. I když pro generaci čtyřicátníků nejsou nejnovější zprávy OECD až tak velkým překvapením.

"Co se týče zajištění péče ve stáří, patří Německo v mezinárodním srovnání mezi ty slabší země. Riziko chudoby ve stáří je vysoké," napsala Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj.

Tato prognóza se týká především těch, kteří byli dlouhou dobu nezaměstnaní či měli velmi nízké příjmy (a tím pádem i odvody do důchodového pojištění). Hrozí jim, že v důchodu budou muset žít ze sociální podpory a nedosáhnou běžné životní úrovně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.