Američané se začínají stále více zajímat o dění v asijských zemích než o situaci v Evropské unii. Podle výsledků průzkumu Transatlantické trendy mezi v USA a v Evropské unii, který zveřejnila americká nevládní organizace German Marshall Fund (GMF) se v současnosti na Asii soustředí 51 procent Američanů.

Země jako Jižní Korea, Japonsko nebo Čína se tak pro ně z pohledu národních zájmů Spojených států staly důležitějšími než země Evropy. Ty zmínilo jen 38 procent respondentů.

Ještě v roce 2004 přitom 54 procent Američanů uvádělo jako důležitější situaci v Evropské unii. Asii tehdy zmiňovalo pouhých 29 procent.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.