Juliji Tymošenkové se opět přitížilo. Obhájce bývalé premiérky Ukrajiny Serhij Vlasenko tvrdí, že i když je ve vážném stavu, nebyla ji poskytnut žádný doktor.

"Má horečku 38 stupňů Celsia. Nehledě na tuto skutečnost jí nebyla nabídnuta žádná lékařská péče," prohlásil s tím, že Tymošenkovou pravděpodobně trápí zánět nosohltanu.

Už dříve vůdkyně ukrajinské opozice požadovala, aby ji byly povoleny návštěvy jejího osobního lékaře. Soud to ale vždy zamítnul, má prý využívat služeb přidělených zdravotníků. Ty ale Tymošenková odmítala kvůli obavám o svůj život. Nesvěřím svůj život do rukou vládnoucího režimu, prohlašovala.

V srpnu se političce po celém těle z neznámého důvodu objevily podlitiny. Ani tehdy ale k sobě nepustila komisi odborníků poslaných ministerstvem zdravotnictví.

Bývalá předsedkyně vlády je obžalována ze zneužití pravomocí. K tomu mělo údajně dojít v roce 2009, kdy podepisovala smlouvu na dodávky ruského zemního plynu. Podle žalobce tím měla Ukrajinu připravit o miliony. Tymošenková vše popírá a proces označuje za politickou mstu prezidenta Viktora Janukovyče.

Zároveň už kyjevský soud požádala o zahájení stíhání Janukovyče, který byl v premiérském křesle jejím předchůdcem. obvinění jsou stejná, jako byla vznesena proti ní - i v předchozích letech prý docházelo k uzavírání podobných smluv o dodávkách plynu. A musely tak být podle ní stejně nevýhodné, jak tvrdí o těch z roku 2009.

Související