Skandálem skončila debata o světové hospodářské krizi v ruské televizi NTV, když během natáčení bankéři Alexandru Lebeděvovi došla trpělivost s oponentem ze stavbařského sektoru Sergejem Polonským a pustil se do něj pěstmi.

"Neuvěříte tomu, ale před chvilkou Lebeděv při natáčení televizního programu z ničeho nic přiskočil a praštil mě do tváře (to není žert)," napsal Polonskij v Twitteru a také nelenil zveřejnit fotografie se způsobenou škodou: modřinou a roztrženými džínsy. Lebeděv naopak tvrdí, že byl vyprovokován.

Nutno dodat, že podle záznamu, zveřejněného serverem Life News, Lebeděvovým úderům předcházela Polonského slova "o dání přes držku". Ale na nabídku přejít od slov k činům nereagoval a jen pokračoval ve slovní polemice, než se zakrátko ocitl na podlaze studia.

"Sami si to promyslete, sloužil jsem v ozbrojených silách. Nepraštil jsem ho, jen odstrčil. Protože Polonskij dvě hodiny žvanil, vyskakoval a pak mi začal vyhrožovat," objasnil Lebeděv, někdejší agent sovětské tajné policie KGB. Prý jednal jen v mezích nevyhnutelné sebeobrany. Oponent v debatě nikoho nepustil ke slovu, provokoval, vyhrožoval násilím a prý i činil pohyby v tomto směru.

Události ve studiu možná budou mít pokračování v soudní síni; oba známí podnikatelé tvrdí, že jsou na souboj právníků připraveni. "Televize NTV slibuje poskytnout úplný záznam, abych mohl podat žalobu na Lebeděva," tvrdí Polonskij, který se cítí "zhnusen" a "zahanben" tím, co se stalo; nejraději by se prý sebral a odjel z Ruska.

Debata se má na obrazovky dostat o nedělním večeru.

Oba podnikatelé se podle médií nikdy dříve do konfliktu nedostali. Zatímco Lebeděvovo jmění odhaduje časopis Forbes na 2,1 miliardy dolarů, Polonskij ještě v roce 2008 míval majetek za 1,2 miliardy, než však s příchodem krize jeho byznys silně utrpěl a jeho firma Mirax byla letos na jaře nucena se stáhnout z trhu. Potíže s věřiteli však prý stále trvají.

Související