Tureckou metropolí Ankarou otřásl v úterý silný výbuch. Tři lidé zemřeli, dalších 15 bylo zraněno, z toho pět vážně, oznámil turecký ministr vnitra Idris Naim Şahin. Je podle něj vysoce pravděpodobné, že šlo o teroristický útok.

Exploze způsobila požár několika automobilů, který se hasičům podařilo rychle uhasit. "Máme informaci o tom, že bomba byla odpálena v automobilu," řekl BBC turecký místopředseda vlády.

Televize CNN-Turk s odvoláním na nejmenovaného představitele tureckého ministerstva vnitra uvedla, že incident se odehrál v obchodní čtvrti Kizilay v centru Ankary před kanceláří místního vládního úřadu.

K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Agentura DPA však napsala, že policie zadržela jako podezřelou jednu ženu. V Turecku působí několik extrémních pravicových a levicových skupin, které v uplynulých letech spáchaly násilné útoky, připomíná DPA.

Z místa incidentu stoupal hustý dým, informovala turecká televizní stanice NTV.

Poškozeno bylo nejméně šest dalších vozidel. Exploze také vyrazila okna okolních budov.

Starosta Ankary citoval zprávy svědků, podle kterých explozi způsobil hořící plynová bomba vržená do ulice, která způsobila požár, jenž vedl k explozi auta.

Vyšetřování podle něj pokračuje. Místopředseda turecké vlády Bülent Arinç ale podle agentury Reuters naznačil, že výbuch způsobila bomba.

Televize CNN-Turk s odvoláním na nejmenovaného představitele tureckého ministerstva vnitra uvedla, že v obchodní čtvrti v centru Ankary vybuchla nálož nastražená v mikrobusu.

Související