Libyjští povstalci v noci na úterý dobyli přístav města Syrta, který se nachází nedaleko Kaddáfího rodného města. Agentuře AFP to v potvrdil velitel.

"V noci došlo ke střetům a nyní kontrolujeme přístav", řekl velitel Mustafa bin Dardef z vojenské brigády Zintan, která je pověřena libyjskou Přechodnou národní radou k dobytí diktátorova rodiště.

Dobytí přístavu, který se nachází na východě Syrty, je považováno za strategické vítězství vzbouřeneckých sil vzhledem k blízkosti jedné z posledních bašt bývalého libyjského vůdce.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.