Rusko a Čína se opět rozhodly bojkotovat OSN směrem k Sýrii. V úterý v Bezpečnostní radě vetovaly rezoluci, která odsuzovala režim Bašára Asada a zároveň slibovala uvalení sankcí v případě krvavých potlačení nových protestů.

Rezoluci navrhly státy západní Evropy v čele s Francií. Pro její schválení bylo devět států, Brazílie, Indie, Libanon a Jižní Afrika se hlasování zdržely. Spojené státy už vyjádřily hluboké pobouření nad postojem ruské a čínské vlády.

Rusko označilo rezoluci jako nepřijatelnou a to i přes několik úprav, kterými se chtělo OSN vetování z jeho strany vyhnout. Moskva se rozhodně postavila i proti jakékoli zmínce o možném uvalení sankcí. Jako příklad uváděla Libyi, kde podle ní NATOpři vojenské operaci proti Kaddáfího režimu překročilo mandát OSN.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.