Velkým překvapením letošních parlamentních voleb v Polsku je třetí místo ultraliberálního Palikotova hnutí. To se v tradičně konzervativní a katolické zemi zasazuje například o legalizaci marihuany či potratů. Její členka, Anna Grodzka, se zřejmě stane prvním transsexuálem, který zasedne v polském parlamentu.

Sedmapadesátiletá Grodzka se narodila jako muž a teprve loni dokončila změnu svého pohlaví. Vedla stranickou kandidátku v přísně katolickém Krakově, kde kdysi žil papež Jan Pavel II. Na tuto skutečnost upozornil na svém webu britský deník Daily Telegraph.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.