Syn svrženého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího Motasim byl údajně ve středu zadržen během dobývání Syrty. Oznámil to člen Přechodné národní rady (NTC). Dva představitelé NTC však zprávu zpochybnili a třetí údajně zcela odmítl její pravdivost. Pokud k zadržení skutečně došlo, byl by to pro NTC velký průlom, uvádí BBC.

"Dnes byl zadržen v Syrtě," řekl agentuře Reuters o Motasim Kaddáfím šéf revoluční rady v Tripolisu Abdalláh Nákir. Dopadli ho spolu s jeho pomocníky v oblasti, která je považována za operativní středisko Kaddáfího přívrženců. Dotyční měli být poté převezeni do Benghází. Nákir se při svém prohlášení odvolával na armádní velitele v Syrtě.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.