V Kazachstánu začaly ve čtvrtek platit přísné náboženské zákony. Jejich součástí je například zákaz modliteben ve státních institucích. Zákony, jejichž cílem by mělo být vymýcení islamistického fundamentalismu, se staly předmětem bouřlivé debaty. Kritizují je nejvyšší kazašští duchovní i západní svět.

"Nový zákon lépe vymezuje práva a povinnosti náboženských organizací a nastiňuje roli státu v posilování náboženské tolerance v naší společnosti," prohlásil prezident Nursultan Nazarbajev během své návštěvy ve městě Šimkent poblíž uzbecké hranice. Právě v této oblasti je radikální islamismus na vzestupu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.