Po dvou britských královských svatbách se velkého pohádkového dne dočkali i obyvatelé Bhútánu. Jejich král Džigme Khesar Namgjal Wangčhug se ve čtvrtek oženil s dívkou neurozeného původu.

Pod vrcholky himalájských hor se odehrál tradiční buddhistický obřad, na kterém nechyběli zpívající mniši, všude byly cítit zapálené vonné tyčinky a přihlížely tisíce nadšených Bhútánců i cizinců lemující okolí kláštera.

Kvůli velkému zájmu návštěvníků musely Bhútánské aerolinky posílit spoje. Většina z těch, kteří na svatbu přiletěli, totiž hovoří o události, která se stane "jednou za život".

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.