Šest desítek zaměstnanců venezuelské jsou od pátečního odpoledne drženi svými vězni jako rukojmí. Vzbouření trestanci ve věznici Minima ve státě Carabobo požadují výměnou za propuštění rukojmích převoz do jiných věznic.

Regionální vězeňský ředitel Reinaldo Rangel v rozhovoru pro televizní stanici Globovision potvrdil, že ve věznici probíhá "krize" a úřady se snaží o dialog s vězni, informovala agentura AFP s odvoláním na místní úřady a skupinu na ochranu lidských práv Window of Freedom.

Ti byli do nápravného zařízení ve státě Carabobo převezeni v uplynulých týdnech z jiných věznic, do kterých se chtějí vrátit. Žádné podrobnosti ani informace o případném násilí nejsou zatím k dispozici a jasné není ani to, jak se vězňům podařilo rukojmí zajmout.

Venezuelské věznice se dlouhodobě potýkají s přeplněností a pravidelnými vzpourami i výbuchy násilí. V červenci venezuelské úřady potlačily měsíc trvající vzpouru ve věznici blízko hlavního města Caracasu, při níž bylo zabito 30 vězňů.

Podle oficiálních údajů je ve 34 venezuelských věznicích zhruba 50 tisíc trestanců, přestože jejich celková kapacita je jen 14 tisíc míst.

Související