Neznámí hackeři napadli počítačovou síť, kterou používá dolní komora japonského parlamentu. Od července používali počítačový virus, jehož pomocí vykrádali hesla a možná byli schopni měsíc číst e-mailové zprávy poslanců. Informaci přinesla agentura Reuters, která cituje z listu Asahi šimbun.

Hackeři vyslali koncem července virus prostřednictvím e-mailu a zaměřili ho možná na informace spojené s japonskou zahraniční a obrannou politikou, píše list, který cituje osobu obeznámenou s touto záležitostí, jež ale chce zůstat v anonymitě.

První počítač poslance, který byl infikován tímto virem, se spojil se servery v Číně, ale je obtížné zjistit, kdo umístil tento program na čínské servery, protože k nim má přístup kdokoli, napsal Asahi.

Při tomto kybernetickém útoku, prvním na dolní komoru japonského parlamentu, nic nenasvědčuje tomu, že by hackeři přenesli data z počítačové sítě dolní komory nebo je změnili.

V pondělí list informoval o podobném útoku hackerů na společnost Mitsubishi Heavy Industries, která je největší japonskou zbrojní firmou. V ohrožení se ocital vojenská data týkající se zbraní, včetně bojových letounů, a informace o jaderných elektrárnách. Společnost zvýšila tlak na japonskou vládu, aby zajistila větší bezpečnost kybernetického prostředí.

Související