Tělo německého podnikatele Uweho Gembally se našlo v září 2011. Únos a vraždu podnikatele měl Krejčíř nařídit proto, že Němec odmítl českému podnikateli pašovat peníze z Evropy do Jihoafrické republiky.

Krejčíř se k obvinění již v minulosti vyjádřil a jakékoliv spojení s vraždou Gembally odmítl. "Kdybych byl podezřelý, tak už sedím někde ve vazbě," řekl českému serveru Týden.

Uwe Gemballa měl pro Krejčíře převážet v luxusních vozech peníze pocházející z daňových úniků a jiné trestné činnosti. Původně se média domnívala, že v jednom z vozů peníze chyběly a když je český podnikatel ani později nedostal, nechal Němce odstranit.

Stern nyní nově uvádí, že německý podnikatel odmítl Krejčířovi peníze nadále pašovat. Německý magazín se odvolává na výpověď jednoho z jihoafrických vyšetřovatelů. Podle něj Radovan Krejčíř nesnáší, když mu někdo odporuje. "To se z něj stává psychopat," řekl Sternu nejmenovaný policista.

Magazín se opírá o další důkazy a dříve zveřejněné informace. Gemballa měl být v únoru 2010 držen v Johannesburgu v domě Krejčířova bulharského společníka. Také telefonát, kterým anonym požadoval po manželce německého podnikatele výkupné jeden milion dolarů pocházel podle Sternu z telefonu, jehož kredit platil Krejčířův účetní. Protože výkupné nepřišlo, nechali únosci údajně Gemballu zabít. Tělo udušeného Němce se našlo až v září 2010.

Za vraždu Uweho Gembally byl v urychleném procesu na 20 let odsouzen Jihoafričan Thabiso Mpshe. Soudu ale odmítl říci, od koho dostal příkaz zadrženého Němce zabít. Není ani zřejmé, zda bylo zabití Gembally plánováno, nebo šlo pachatelům původně jen o vydírání.

Krejčíř utekl v roce 2005 při policejní razii ze svého domu. V Česku je obviněn z rozsáhlé trestné činnosti a od roku 2007 žije v Jihoafrické republice

Související